SGD importo terminalo projektas

Kompleksinės inžinerinės paslaugos įgyvendinant Suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) importo terminalo ir susijusios infrastruktūros statybos projektą

Trumpi faktai

Užsakovai

AB „Klaipėdos nafta“

Fluor S.A.

 

Paslaugos 

Plėtros planas

Specialusis planas

Poveikio aplinkai vertinimas (PAV)

Strateginis pasekmių aplinkai vertinimas (SPAV)

Metai

2011-2012 m.

Apie projektą

SGD importo terminalas yra vienas svarbiausių Lietuvos nacionalinio energetinio saugumo projektų, kuris užtikrina patikimą gamtinių dujų tiekimą iš kelių šaltinių. „Sweco“ teritorijų planavimo, aplinkosaugos, energetikos ir inžinerijos specialistų komanda teikė ekspertines konsultacijas nuo pat projekto vykdymo pradžios iki pabaigos – parengtas plėtros planas, specialusis planas, atliktas strateginis pasekmių aplinkai vertinimas (SPAV) ir poveikio aplinkai vertinimas (PAV), suteiktos kitos inžinerinės projektavimo ir statybos techninės priežiūros paslaugos.

JAV bendrovės Fluor S.A. užsakymu „Sweco“ atlikta SGD importo terminalo ir su juo susijusios infrastruktūros objektų statybos bei veiklos PAV programa ir ataskaita - vienas didžiausių ir sudėtingiausių tokio pobūdžio darbų per visą nepriklausomos Lietuvos laikotarpį. PAV procedūrų metu taip pat įvykdytos tarpvalstybinės konsultacijos pagal ESPOO konvencijos reikalavimus su Latvijos Respublika, o JAV bendrovė ERM atliko kiekybinės ir kokybinės rizikos vertinimą.

SGD importo terminalo PAV paslauga konkurse „Metų gaminys 2013” įvertinta aukso medaliu.

Foto: AB „Klaipėdos nafta“