Pastatų tvarumo vertinimas

Tvarūs pastatai pasižymi atsakingais ir apgalvotais sprendiniais, kurie tausoja aplinką visuose pastatų gyvavimo ciklo etapuose: nuo projektavimo ir statybos iki eksploatacijos, atnaujinimo ir gyvavimo pabaigos. Glaudus projektuotojų, rangovų, architektų ir inžinierių bendradarbiavimas leidžia sukurti ilgaamžius pastatus, kurie pasižymi racionaliomis energijos sąnaudomis užtikrindami sveiką bei komfortišką aplinką. Savo klientams siūlome pasaulyje pripažįstamų tvarumo vertinimo sistemų LEED, BREEAM ir WELL, FITWEL diegimą, projektų koordinavimą ir sertifikavimą.

Paslaugų sritys

 • BREEAM/LEED/WELL/FITWEL sertifikavimas
 • Studijos ir analizės
 • Dinaminis energinis modeliavimas
 • Energetinio naudingumo vertinimas

BREEAM/LEED/WELL/FITWEL sertifikavimas

Visuose etapuose nuo idėjos kūrimo iki pastato eksploatavimo bendradarbiaujame su investuotojais, projektavimo komanda, rangovu ir pastatų valdytojais. Kaip atestuoti vertintojai, mes palaikome ryšį su sertifikavimo įstaiga BRE (angl. „British Research Establishment“). Įgyvendindami projektus, teikiame gaires, nustatome geriausią praktiką, renkame ir tikriname dokumentus, rengiame ataskaitas sertifikavimo įstaigai ir imamės visų reikiamų veiksmų užtikrindami sklandų sertifikavimo procesą.

„Sweco“ konsultantai atlieka naujų ir esamų pastatų vertinimus pagal BREEAM, LEED, WELL ir FITWEL vertinimo sistemas.

BREEAM ir LEED yra pagrindiniai pastatų tvarumo vertinimo metodai visame pasaulyje. Šios schemos skatina tvarią statybą, sveiką ir draugišką darbo aplinką. Sertifikuojant pastatą pagal BREEAM arba LEED schemą, galima sumažinti eksploatavimo išlaidas ir sukurti palankias vidaus aplinkos sąlygas aukštesniam darbuotojų produktyvumui. Tvarumo vertinimo sistemos pripažįstamos tarptautiniu mastu bei vertinamos investuotojų.

Tvarumo sistemos padeda atlikti pastatų vertinimą pagal šiuos kriterijus: energijos vartojimo efektyvumas, statyboms naudojamos medžiagos, projekto valdymas ir statinio eksploatavimas, atliekų tvarkymas, vandens vartojimas, pastato naudotojų sveikata ir gerovė, aplinkos tarša, prieiga prie tvaraus transporto galimybių, sklypo naudojimas ir ekologija bei naujausių inovacijų diegimas.

WELL ir FITWEL sertifikavimo schemos orientuotos išskirtinai į žmonių sveikatą ir gerovę: daugiau kaip 90 proc. savo laiko žmonės praleidžia pastatuose, todėl svarbu užtikrinti sveiką aplinką juose. Patogūs vartotojui pastatai šiandien yra pagrindinė darnaus vystymosi tendencija. Itin daug dėmesio skiriama oro ir vandens kokybei bei prieinamumui, tinkamai mitybai, apšvietimui, fiziniam aktyvumui, komfortui, emocinei sveikatai bei inovacijoms.

/contentassets/b0e2043515434041aa261cd6dde20885/22518746.jpeg_medium_570x380.png

 • Liudas
  Zalunskis
  Viceprezidentas / Projektavimo padalinys
  +370 68515228
  Fvųfgv ry. Ynvšxą