„Norra Tornen“ pastatas Stokholme

„Norra Tornen“ pastato Stokholme gamyklinių brėžinių rengimas

Trumpi faktai

Užsakovas

„Oscar Properties“

Paslaugos

Gamyklinių brėžinių rengimas

Laikotarpis

2015 – 2018 m.

Apie projektą

Didmiesčio zonai plečiantis į aukštį, Stokholmo Hagastaden teritorijoje projektuojami aukštesni nei 130 metrų bokštai (Innovation ir Helix). Vizija – sukurti du dinamiškus pastatus, kurie tarnautų kaip naujojo miesto rajono centras. Viršutiniuose aukštuose bus įspūdingi gyvenamieji butai, pirmame – viešos erdvės parduotuvėms, restoranams ar kitoms įstaigoms. „Norra Tornen“ dvyniai bokštai suformuos naują orientyrą Stokholme ir pakeis miesto panoramą.

 „Oscar Properties“ užsakymu, „Sweco“ atsakinga už bokštų konstrukcijų projektavimą. Unikalaus fasado, susidedančio iš segmentinių stiklo ir betono dėžučių, projektavimas - vienas didžiausių iššūkių tenkančių inžinieriams. Projektavimo užduotis apima skaičiuojamojo ir 3D modelio parengimą, surenkamų konstrukcijų projektavimą, gamyklinių brėžinių ruošimą, nuolatinį bendravimą su gamykla ir statybos rangovais. „Sweco Lietuva“ prisideda prie surenkamų gelžbetoninių konstrukcijų projektavimo: vidinės ir išorinės sienos, perdangos, kolonos. Erdvinio projektavimo dėka, kiekvienas vėliau pagamintas elementas tiksliai atitinka 3D modelyje numatytas konstrukcijas ir formą.

Surenkamų stambiaplokščių pastatų statyba – sudėtingas kompleksinis procesas, reikalaujantis daug kruopštumo ir dėmesio. Trisluoksnių fasadinių plokščių apdaila su trapeciniais grioveliais ir šlifuotomis briaunomis sudaro plytų mūro fasado įspūdį ir harmoningai įsilieja į klasikinę miesto spalvų paletę (geltona, rožinė, raudona ir ruda). Planuojama, kad pirmasis pastatas bus pradėtas eksploatuoti dar 2018 metais, antrasis – 2019 m. pabaigoje.

 • Liudas
  Zalunskis
  Viceprezidentas / Projektavimo padalinys
  +370 68515228
  Fvųfgv ry. Ynvšxą
 • Mindaugas
  Stirna
  Projektų direktorius / Projektavimo padalinys
  +370 69945614
  Fvųfgv ry. Ynvšxą