Stasio Eidrigevičiaus menų centras Panevėžyje

Trumpi faktai

Užsakovas

„IMPLMNT architects“

Paslaugos

Techninis projektas

3D/BIM modeliavimas

Projekto vykdymo priežiūra

Metai

2018 - 2020

Apie projektą

Stasio Eidrigevičiaus menų centras neabejotinai taps išskirtiniu objektu Lietuvos ir viso regiono kontekste dėl savo funkcijos, vietos, architektūros. „Sweco Lietuva“ tikslas buvo suprojektuoti tokį pastatą, kuris būtų pastebėtas vertinant ne tik jos estetinius, bet ir funkcinius, pridėtinę vertę kuriančius sprendinius socialine, ekonomine prasme.

Pastatas suprojektuotas taip, kad galėtų būti pastatytas iš aplinkos neteršiančių, daugiausia natūralių medžiagų. Siūloma naudoti saulės energiją, surinkti lietaus vandenį ir po to jį tiekti sanitariniams mazgams. Pastato fasadų sprendimai orientuoti į tai, kad statinys neperkaistų ir neatiduotų veltui sukauptos energijos.

Parodų erdvėse numatoma įrengti specializuotą sistemą tinkamam mikroklimatui pasiekti – oro temperatūrai ir drėgmei reguliuoti. Šiuos parametrus stebės jutiklinė drėgmės sistema. Palankų mikroklimatą numatoma užtikrinti ir archyvo patalpoje.

Projektą įgyvendinti numatoma dviem etapais. Pirmas etapas – esančio kino teatro rekonstravimas ir parodų, edukacinių erdvių, saugyklos, konferencijų salės įrengimas. Pirmo etapo projektuojamo pastato plotas – 3 047,64 m2. Antrajame etape meno centras bus išplėstas – planuojamos lauko parodų erdvės, daugiafunkcės erdvės, kavinė, kūrybinės erdvės. Antro etapo patalpų plotas – 1447,98 m2.

Pastato energetinė klasė A+.

 • Liudas
  Zalunskis
  Viceprezidentas / Projektavimo padalinys
  +370 68515228
  Fvųfgv ry. Ynvšxą
 • Mindaugas
  Stirna
  Projektų direktorius / Projektavimo padalinys
  +370 69945614
  Fvųfgv ry. Ynvšxą