Šventosios jūrų uosto plėtros koncepcija

Šventosios valstybinio jūrų uosto teritorijos detalusis planas ir uosto infrastruktūros statybos bei gilinimo techninis projektas

Trumpi faktai

Užsakovas

 

VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija

Paslaugos

Detalusis planas

Architektūrinė koncepcija

Techninis projektas

Laikotarpis

2011-2015 m.

Apie projektą

Šventosios jūsų uostas – reikšmingas, tačiau iki šiol efektyviai neišnaudotas kurortinio Šventosios miesto identiteto ir patrauklumo elementas. Siekiant šią miesto dalį prikelti naujam gyvenimui, „Sweco“ urbanistikos ir inžinerijos specialistai parengė Šventosios uosto teritorijos detalųjį planą ir uosto infrastruktūros statybos bei gilinimo techninį projektą.

Uosto detaliojo plano apimtyje parengta ir mažųjų, ir pramoginių laivų uostų, talpinančių apie 500 laivų, koncepcija, o techninio projektavimo stadijoje „Sweco“ specialistai parengė išsamią architektūrinę koncepciją, kurioje numatyti sprendimai, leisiantys miestui keistis ir tapti turistų traukos centru.  Pagal ją, uostas turi būti vystomas kaip integruota miesto dalis, turinti patrauklias viešąsias erdves, traukianti poilsiautojų ir turistų srautus. Tai didintų tiek kurorto, tiek ir paties uosto, orientuoto į mažųjų rekreacijai skirtų laivų segmentą, patrauklumą. Šventosios uostą siūloma formuoti kaip atvirą erdvę, įsiliejančią į miesto viešųjų erdvių sistemą - įrengiamos nedidelės aikštės, takai, apžvalgos aikštelės. Uosto krantinės pritaikytos pėsčiųjų eismui, integruotos su aplink numatoma komercine ir paslaugų infrastruktūra. Koncepcijoje numatyta uosto įplauką nuo užnešimo smėliu apsaugojančių molų sistema, o uosto pietinis molas pritaikytas lankytojams - ant jo suplanuota vasaros kavinė.

Kontaktiniai asmenys

  • Audrius
    Bunevičius
    Viceprezidentas / Infrastruktūros padalinys
    +370 61545669
    Fvųfgv ry. Ynvšxą