Atsinaujinantys-energijos-saltiniai
Energijos gamyba – pagrindinis anglies dioksido emisijų šaltinis visame pasaulyje. Perėjus prie atsinaujinančių energijos šaltinių šių emisijų skaičius reikšmingai sumažėtų. Naujoje ataskaitoje daroma išvada, kad, nors turime atsinaujinančiosios energijos naudojimui didinti reikiamų technologijų ir tinkamą infrastruktūrą, neveiksminga politika ir nepalankus visuotinis požiūris stabdo turimų galimybių praktinį panaudojimą.
Jungtinių Tautų Tarpvyriausybinė klimato kaitos komisija (IPCC) patvirtino, kad, jeigu atitinkamų veiksmų būtų imtasi dabar, dar būtų galima užkirsti kelią blogiausiam visuotinio atšilimo scenarijui. Oro tarša – vienas didžiausių iššūkių viso pasaulio miestams. Perėjimas prie atsinaujinančiosios energijos naudojimo yra labai veiksmingas, nes stabdo galimą tolesnį temperatūros kilimą ir gerina oro kokybę.
Sėkmingų strategijų yra, o kai kurios šalys jau pritaikė įvairių atsinaujinančių energijos šaltinių derinimo būdus praktikoje. Pavyzdžiui, Kosta Rika, Norvegija ir Švedija. Nėra nė vienos šalies, kurioje nebūtų nė vienos rūšies atsinaujinančių energijos šaltinių. Tuomet kodėl nenaudojame daugiau atsinaujinančiosios energijos? Kas mus stabdo?
„Iškastinio kuro energijos šaltinių keitimas atsinaujinančiais yra naudingas ir ekonomiškas. Tačiau, kad toks perėjimas prie atsinaujinančių energijos šaltinių būtų spartesnis, reikia rasti būdų, kaip keisti supratimą apie atsinaujinančiąją energiją. Technologiniai sprendimai, tokie kaip energijos kaupimas ir saugojimas, taip pat svarbūs integruojant atsinaujinančius energijos šaltinius į jau nusistovėjusią šildymui ir transportui naudojamos energijos sistemą“, – teigia vyriausioji „Sweco UK“ energetikos ekonomistė dr. Tanja Groth.
„Sweco“ grupės iniciatyvos „Miesto įžvalgos“ (angl. Urban Insight) ataskaitoje „Atsinaujinančiosios energijos naudojimo suvaržymai“ (angl.The Limits to Renewable Energy) analizuojami sprendimai, kurių reikia norint užtikrinti, kad atsinaujinančių šaltinių energetika visiškai pakeistų tradicines elektros gamybai, šildymui ir transportui naudojamas energijos rūšis. Reikalingos ne atskiriems sektoriams skirtos strategijos, o visapusis atsinaujinančiosios energijos integravimo metodas.
„Miesto įžvalgos“ (Urban Insight) – tai ilgalaikė iniciatyva paremta „Sweco“ grupės ekspertų parengtomis ataskaitomis kasmet vis kita tema. 2019-ųjų metų tema – energija mieste (angl. Urban Energy). Didžiausias dėmesys skiriamas tvariam energijos vystymui Europoje.
ATASKAITĄ SKAITYKITE ČIA (anglų k.)
Dėl papildomos informacijos kreipkitės į:
Johnny Nylund, spaudos tarnybos vadovas, +46 (0)73-773 5189, johnny.nylund@sweco.se
„Sweco“ planuoja ir projektuoja ateities miestus ir jų bendruomenes. Šios veiklos rezultatas – tvarūs pastatai, efektyvi infrastruktūra, saugi energetika, švarus oras ir tyras vanduo. Drauge su 15 000 darbuotojų Europoje savo klientams siūlo vertingą patirtį bet kuriame projekte. „Sweco“ vykdo projektus 70-yje valstybių visame pasaulyje. „Sweco“ yra Europoje pirmaujanti architektūros, aplinkosaugos ir inžinerijos konsultacijų kompanija, kurios metinė apyvarta siekia 1,8 mlrd. eurų. Kompanija yra NASDAQ OMX Stockholm AB vertybinių popierių biržos narė. www.swecogroup.com