00 for ""

Poveikio aplinkai vertinimas

Poveikio aplinkai vertinimas (PAV)

Planuojant pramonės, infrastruktūros, energetikos, žemės ūkio ir daugelio kitų ūkinės veiklos sričių plėtrą svarbu iš anksto numatyti ir įvertinti potencialų reikšmingą neigiamą poveikį aplinkai ir pasirinkti sprendinius, kurie leistų šio poveikio išvengti ar jį maksimaliai sumažinti. Poveikio aplinkai vertinimas – tai konkrečios planuojamos ūkinės veiklos potencialaus poveikio aplinkai nustatymo, apibūdinimo ir įvertinimo procesas.

Mūsų teikiamos paslaugos

  1. Atrankos dėl poveikio aplinkai vertinimo
  2. Poveikio aplinkai vertinimo procedūros
  3. Strateginis poveikio aplinkai vertinimas
  4. Poveikio visuomenės sveikatai vertinimas

Nors nemažai planuojamų ūkinių veiklų toks vertinimas yra privalomas pagal įstatymą, tačiau veiklos organizatoriui yra naudingas ir kaip galimos verslo rizikos valdymo įrankis. Daugumos PAV apimtyje atliekamas ir poveikio visuomenės sveikatai vertinimas (PVSV), nustatant veiklos sanitarinės apsaugos zoną (SAZ).

Rengiant įvairius planus (teritorijų planavimo dokumentus ir t.t.) ir programas, atliekamos jų sprendinių strateginis pasekmių aplinkai vertinimas (SPAV). Projektuojant konkrečius statinius techninio projekto apimtyje įvertinami jų statybos ir veiklos aplinkosauginiai aspektai (TP AA), parenkant mažiausią poveikį aplinkai darančius sprendinius.

Lyderiai rinkoje

„Sweco“ yra viena iš lyderių aplinkosaugos projektų srityje, esame atlikę kelis šimtus įvairaus lygio vertinimų – nuo pavienių smulkiojo verslo iki didžiausių Lietuvos pramonės, infrastruktūros ir energetikos objektų. „Sweco“ yra sukaupusi vieną didžiausių patirčių šalyje atliekant planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimą – tiek PAV atrankos, tiek pilno PAV procedūros. SGD terminalo ir susijusios infrastruktūros statybos ir veiklos PAV – pripažintas 2013 m. Metų gaminiu ir įvertintas aukso medaliu.

Vandens uostas
Vytautas Belickas

Aplinkosaugos ir planavimo skyriaus vadovas

Vytautas Belickas

Neradote to, ko ieškote?

Siųskite savo užklausą čia. Užtikriname, kad susisieksite su tinkamu asmeniu. Mūsų ekspertai yra pasirengę jums padėti. Bet kokiam iššūkiui, dideliam ar mažam.