Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo tako bei signalinių žiburių sistemos rekonstrukcija

KILIMO IR TŪPIMO TAKO BEI SIGNALINIŲ ŽIBURIŲ SISTEMOS RODŪNIOS KELYJE 2, VILNIUJE, REKONSTRAVIMO PROJEKTAS

Trumpi faktai

Užsakovas

VĮ Lietuvos oro uostai

Paslaugos

Techninis ir darbo projektai

Projekto vykdymo priežiūra

Metai

2013-2017

Apie projektą

„Sweco Lietuva“ kartu su Vilniaus oro uosto vadovybe tęsią jau 9 metų bendradarbiavimą. Pirmasis rekonstrukcijos projektavimo darbas buvo atliktas 2013 m., 2015 m. atliktas projekto keitimas,  o 2017 m. projektas įgyvendintas ir buvo vadinamas didžiausiu Lietuvos aviacijos rinkos įvykiu ir sėkmingai atliktu itin sudėtingo projekto pavyzdžiu.

„Sweco Lietuva“ infrastruktūros inžinierių tikslas buvo parengti Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo tako dangų, paviršinių nuotekų tinklų rekonstravimo projekto dalis prieš daugiau nei du dešimtmečius remontuotam kilimo ir tūpimo takui, kuris buvo smarkiai nusidėvėjęs ir artėjo prie avarinės būklės.

Pakeista kilimo ir tūpimo tako, kurio bendras plotas 150000 m2, senoji danga ir sutvirtinta skrydžių juosta, tako galuose rekonstruota bei įrengta viena nauja orlaivių apsisukimo aikštelė. Rekonstrukcijos metu taip pat buvo įrengtos naujos lietaus surinkimo ir drenažo sistemos, sumontuota 1000 žiburių, iš jų 400 – kilimo ir tūpimo tako dangoje, ir jų valdymo sistema, o bendras paklotų kabelių ilgis siekė net 18000 m.

  • Audrius
    Bunevičius
    Viceprezidentas / Infrastruktūros padalinys
    +370 61545669
    Fvųfgv ry. Ynvšxą