„Smurfit Kappa Baltic“ popierinių pakuočių gamykla

Gamybos pastato Savanorių pr. 247A, Vilniuje, statybos projektas

Trumpi faktai

Užsakovas

UAB „Smurfit Kappa Baltic“

Paslaugos

Techninis projektas

Darbo projektas

Projekto vykdymo priežiūra

Techninė priežiūra

Statybos valdymas

Metai

2014–2016 m.

Apie projektą

Užsienio kapitalo įmonė UAB „Smurfit Kappa Baltic“, viena iš lyderiaujančių popierinių pakuočių gamintojų pasaulyje, nusprendusi plėsti savo veiklą Lietuvoje, Vilniuje, kreipėsi į „Sweco Lietuva“ specialistus dėl statinio projekto parengimo ir statybų priežiūros vykdymo. Projektų rengimo metu buvo glaudžiai bendradarbiaujama su Užsakovu ieškant geriausių inžinerinių sprendimų.

Pirmasis bendradarbiavimo projektas vyko 1997–2001 metais, jo metu parengtas vienaukščio karkasinio gamybinio korpuso su gelžbetoniniu karkasiniu administraciniu-buitiniu bei kontrolės priestatu projektas buvo sėkmingai įgyvendintas. Investuotojas jau tuomet planavo būsimą plėtrą ir rengiant projektą buvo palikta vieta sklype būsimai statybai.

Antro bendradarbiavimo metu buvo suprojektuotas kartono pakuočių gamybos 6800 m2 ploto korpusas, jis buvo sublokuotas su esamu korpusu, paliekant bendrą erdvę. Buvo įgyvendinti atskiri oro ir vėdinimo sistemos sprendiniai – išsiskirianti perteklinė šiluma nuo įkaitusių paviršių ir elektros variklių padengė šilumos nuostolius. Šiltuoju laikotarpiu perteklinei šilumai pašalinti buvo suprojektuota mechaninė oro tiekimo ir oro išsiurbimo sistema su plokštiniu šilumos rekuperatoriumi. Suprojektuotame pastate dulkėmis užterštas oras yra valomas rankoviniame oro filtre, jame išvalyta oro dalis šaltuoju laikotarpiu grąžinama į patalpas.

Taip pat naudojant pažangias modeliavimo programas buvo suprojektuotos ir kitos pastato inžinerinės sistemos.

  • Liudas
    Zalunskis
    Viceprezidentas / Projektavimo padalinys
    +370 68515228
    Fvųfgv ry. Ynvšxą