PAVIRŠINIŲ NUOTEKŲ KOLEKTORIAUS T. NARBUTO G. IR SALTONIŠKIŲ G. rekonstrukcija

Paviršinių nuotekų kolektoriaus T. Narbuto g. ir Saltoniškių g. rekonstravimo bei nuotekų valyklos Upės g. Vilniaus m. statybos projektas

Trumpi faktai

Užsakovas

UAB „Grinda“

Paslaugos

 • Techninis darbo projektas
 • 3D/BIM modeliavimas
 • Projekto vykdymo priežiūra

Metai

2018-2019

Apie projektą

„Sweco“ užduotis buvo išspręsti problemą dažnai liūčių užliejamoje T. Narbuto - Saltoniškių gatvių sankryžoje, kur dirbtinai suformuotoje įduboje, kurioje nebuvo savaiminio vandens nutekėjimo, kaupėsi kritulių vanduo ir trikdė miesto eismą.

Projekto įgyvendinimo metu buvo padidintas kolektorių pralaidumas: parengtas naujų paviršinių nuotekų tinklų statybos bei esamų tinklų rekonstrukcijos projektas, taip pat suprojektuotas taršos monitoringo mazgas. Taip pat buvo sukurtas atskiras hidraulinis modelis atlikti paviršinių nuotekų kiekių skaičiavimus.

Tai pirmoji Lietuvoje municipalinė paviršinių nuotekų tvarkymo programa, rengiama trimatėje aplinkoje, vadovaujantis skaitmeninio informacinio modeliavimo BIM metodologija ir standartais. Projektavimo metu sukurti esamų ir projektuojamų inžinerinių tinklų, paviršinių nuotekų valymo įrenginių bei sklypo plano dalies 3D modeliai ir vizualizacijos padėjo optimizuoti darbus ir priimti geriausius sprendinius.

Projektas 2019 metais buvo pripažintas geriausiu inžinerinių tinklų infrastruktūros BIM projektu.

 • Egidijus
  Kunevičius
  Viceprezidentas / Vandentvarkos padalinys
  +370 69948516
  Fvųfgv ry. Ynvšxą