00 for ""

Daugelyje Europos miestų vyksta transporto revoliucija

Nuosavas automobilis dideliuose miestuose jau seniai yra pagrindinė transporto priemonė. Tačiau bendras naudojimasis automobiliais, elektriniais dviračiais ir savaeigiais automobiliais gali būti iššūkis įprasto automobilio viešpatavimui.

Per pastaruosius 70 metų automobilis miestų planavimui turėjo didžiulę įtaką. Tačiau šios transporto priemonės dominavimas sumažėjo, nes vis daugiau investuojama į viešąjį transportą ir vis daugiau žmonių keliauja dviračiais ar pėsti. Skaitmeninimas, automatizavimas ir galimybė naudotis naujomis elektra varomų transporto priemonių rūšimis gali pakeisti mūsų pasirenkamą keliavimo ir judėjimo būdą miesto ribose.

„Sweco“ paskelbtoje naujoje ataskaitoje „Miesto įžvalgos“ (angl. Urban Insight) apibūdinama tendencija, kuri įgauna vis didesnį pagreitį visoje Europoje. Naudodamiesi „bendrojo judumo“ sprendimais, keliautojai gali lengviau keliauti po miestą pasirinkdami transporto rūšių ir paslaugų derinį. Be didesnio lankstumo užtikrinimo, žmonėms taip pat lengviau priimti tvarius sprendimus.

„Nauji transporto sprendimai turėtų būti įtraukti į ankstyvuosius miestų plėtros planavimo etapus. Tai leis didesniam skaičiui miesto gyventojų naudotis alternatyviais keliavimo būdais ir sumažinti žmonių priklausomybę nuo automobilio“, – teigia „Sweco“ eismo ekspertė Sara Polle.

Daugelyje miestų, kuriuose daugiausia dėmesio skiriama bendrajam judumui, yra gerai išvystytas viešojo transporto tinklas, tačiau taip pat naudojamasi dviračių, automobilių dalijimosi paslauga ir siūlomi panašūs sprendimai, kurie papildo viešąjį transportą. Savaeigių automobilių sektorius taip pat sparčiai vystomas ir tikimasi, kad ateityje jie atliks pagrindinį vaidmenį.

Dar viena naujovė bendrojo judumo srityje – tai „Judumas kaip paslauga“ („MaaS“) koncepcija, jungianti įvairias transporto paslaugų rūšis, naudojantis viena programėle ar panašiu sprendimu užsakymams ir apmokėjimams. Ši paslauga jau naudojama Vienoje, Helsinkyje ir Hanoveryje.

Ataskaita „Miesto įžvalgos“ (angl. Urban Insight) pagrįsta daugybe įžvalgų ataskaitų, kurias sudarė „Sweco“ ekspertai, dalydamiesi žiniomis apie miestų plėtrą iš miestų gyventojų perspektyvos.

ATASKAITĄ SKAITYKITE ČIA (anglų k.)

Dėl papildomos informacijos kreipkitės į:
Johnny Nylund, spaudos tarnybos vadovas, +46 (0)73-773 5189, johnny.nylund@sweco.se

„Sweco“ planuoja ir projektuoja ateities miestus ir jų bendruomenes. Šios veiklos rezultatas – tvarūs pastatai, efektyvi infrastruktūra, saugi energetika, švarus oras ir tyras vanduo. Drauge su 15 000 darbuotojų Europoje savo klientams siūlo vertingą patirtį bet kuriame projekte. „Sweco“ vykdo projektus 70-yje valstybių visame pasaulyje. „Sweco“ yra Europoje pirmaujanti architektūros, aplinkosaugos ir inžinerijos konsultacijų kompanija, kurios metinė apyvarta siekia 1,8 mlrd. eurų. Kompanija yra NASDAQ OMX Stockholm AB vertybinių popierių biržos narė. www.swecogroup.com