00 for ""

Išaugusi priklausomybė nuo elektros energijos ir dažnėjančios ekstremalios oro sąlygos visuomenei kelia pavojų

Visuomenė sparčiai vystosi technologiškai ir tampa priklausoma nuo elektros energijos. Dėl šios tendencijos tampame pažeidžiamesni esant ekstremalioms oro sąlygoms, kurios, kaip teigia Jungtinių Tautų Tarpvyriausybinė klimato kaitos komisija (IPCC), keičiantis klimatui ateityje gali mus užklupti vis dažniau.

Galingos audros yra labiausiai tikėtina užsitęsusių, plataus geografinio masto elektros energijos tiekimo sutrikimų priežastis. Žinoma, įrengtos atsarginės sistemos, kurios atliktų esmines visuomenei reikalingas funkcijas, tačiau net ir jos gali būti paveiktos, jei elektros energijos tiekimas nutrūktų ilgesniam laikui.

Vienas pastarojo meto pavyzdžių – audra Alfrida, kuriai praūžus Švedijoje be elektros liko apie 100 tūkst. namų ūkių. Itin rimtas šios audros pasekmes pajuto Suomijai priklausančios Alandų salos: vienu metu elektros neturėjo net 93 proc. namų ūkių.

Naujausioje IPCC ataskaitoje įspėjama, kad ateityje ekstremalios oro sąlygos gali dažnėti. Atsižvelgiant į tai, kad visuomenė vis labiau skaitmenizuojasi ir jos priklausomybė nuo elektros energijos auga, šie procesai tik didins mūsų pažeidžiamumą.

„Akivaizdu, kad išaugusią priklausomybę nuo elektros energijos ir apie audrų dažnėjimą įspėjančias prognozes turime vertinti rimtai. Apskritai visuomenė yra gana neblogai pasirengusi atlaikyti trumpalaikius elektros tiekimo pertrūkius, bet dėl stipresnių audrų ir ilgalaikių elektros energijos tiekimo sutrikimų ji gali susidurti su rimtomis ekonominėmis pasekmėmis ir chaosu. Turime geriau pasiruošti tokioms situacijoms“, – pataria „Sweco“ ekspertė Sanna-Maria Järvensivu, atsakinga už rizikos, susijusios su urbanistine aplinka, valdymą.

Naujoje „Miesto įžvalgų“ (Urban Insight) ataskaitoje pateikiamos konkrečios priemonės, kurių reikia imtis tokiam pažeidžiamumui mažinti, pavyzdžiui, pasitelkti energijos kaupimo technologijas arba pereiti prie požeminių kabelių naudojimo.

„Miesto įžvalgos“ (Urban Insight) – tai ilgalaikė iniciatyva paremta „Sweco“ grupės ekspertų parengtomis ataskaitomis kasmet vis kita tema. 2019-ųjų metų tema – energija mieste (angl. Urban Energy). Didžiausias dėmesys skiriamas tvariam energijos vystymui Europoje.

ATASKAITĄ SKAITYKITE ČIA (anglų k.)

Dėl papildomos informacijos kreipkitės į:
Johnny Nylund, spaudos tarnybos vadovas, +46 (0)73-773 5189, johnny.nylund@sweco.se

„Sweco“ planuoja ir projektuoja ateities miestus ir jų bendruomenes. Šios veiklos rezultatas – tvarūs pastatai, efektyvi infrastruktūra, saugi energetika, švarus oras ir tyras vanduo. Drauge su 18 000 darbuotojų Europoje savo klientams siūlo vertingą patirtį bet kuriame projekte. „Sweco“ vykdo projektus 70-yje valstybių visame pasaulyje. „Sweco“ yra Europoje pirmaujanti architektūros, aplinkosaugos ir inžinerijos konsultacijų kompanija, kurios metinė apyvarta siekia 2,1 mlrd. eurų. Kompanija yra NASDAQ OMX Stockholm AB vertybinių popierių biržos narė. www.swecogroup.com