00 for ""

Lietuvos BIM projektai 2018

Didžiausios Baltijos šalyse statybos parodoje RESTA, renginyje „Skaitmeninė statyba 2018” apdovanoti geriausi Lietuvos BIM projektai. „Sweco Lietuva“ parengtas sandėlio Kaune projektas paskelbtas geriausiu kategorijoje „BIM gamybiniuose pastatuose“.

„Skaitmeninės statybos“ konferencija šiemet sulaukė itin didelio susidomėjimo ir pritraukė apie 400 dalyvių. Vienas iš renginio pranešėjų – „Sweco“ kolega iš Suomijos, BIM vystymo vadovas Ricardo Farinha. Jis pristatė naujausias tendencijas projektavimo automatizavimo srityje ir pateikė realius pavyzdžius, kaip būtent automatizavimas gali padidinti projektavimo produktyvumą ir kokybę.

Reginyje apdovanoti geriausi skaitmeninio projektavimo pavyzdžiai – statinių projektai, kuriuose pritaikyta statinio informacinio modeliavimo (angl. Building information modeling, BIM) metodologija. Iš viso dalyvavo 17 projektų. Nugalėtojai paskelbti šešiose kategorijose.

„Sweco Lietuva“ parengtas sandėlio Kaune projektas pripažintas geriausiu kategorijoje „BIM gamybiniuose pastatuose“.

„BIM modeliavimą taikome projektuodami tiek mažus, tiek sudėtingus kompleksinius statinius. Smagu, kad šiemet vėl esame pripažinti kaip BIM profesionalai. Būdami „Sweco“ grupės dalimi, turime išskirtinę galimybę gilinti žinias, semtis integruoto BIM patirties, o klientams pasiūlyti produktyviausius sprendimus“ – sako BIM technologijų vadovas Dainius Gudavičius.

Pasak Dainiaus, BIM padeda sumažinti pataisymų, pakeitimų tiek statyboje, tiek paties projektavimo metu, o tai padeda taupyti resursus. Projekto įgyvendinimo simuliacija leidžia įvertinti ne tik galutinę statinio būseną, bet ir jo technologinį, organizacinį įgyvendinamumą. Užbaigus projektą, parengta BIM informacija įgyja didelę vertę. Ją galima naudoti ūkio valdyme: naudojant įvairioms analizėms, informacijos gavimui apie turtą, rekonstruojant pastatą ar net įkeliant informaciją į ūkio valdymo sistemą.