00 for ""

Oficialiai atidarytas verslo centras „Green Hall 2“

Vilniuje oficialiai atidarytas „Green Hall 2“ verslo centras – pirmasis naujos statybos biurų pastatas stikliniais fasadais, atitinkantis A+ energinio naudingumo klasę. Vieno sudėtingiausių biurų pastato Lietuvoje statybos techninę priežiūrą vykdo „Sweco Lietuvos“ specialistai.

7 aukštų, apie 9000 kv. metrų ploto verslo centras yra vienas iš nedaugelio biurų pastatų sostinėje, kurio šilumos energinius poreikius apie 100 proc. tenkins geoterminio šildymo sistema. Jai įrengti buvo nutiesta septyni tūkstančiai metrų geoterminės sistemos vamzdžių. Projekto plėtotojų skaičiavimu, „Green Hall 2“ pastate įsikūrusių įmonių kaštai šildymui ir vėdinimui turėtų būti iki 50 proc. mažesni nei kituose verslo centruose.

„Green Hall 2“ verslo centro projektas – iššūkis ne tik statybos rangos bendrovėms, bet ir statybos techninės priežiūros specialistų komandai.

„Tai neeilinis biurų pastatas, pareikalavęs aukšto visų statybos projekto šalių įsitraukimo ir profesionalumo. „Green Hall 2“ pasižymi unikalia architektūra, taip pat pažangiais konstrukcijų ir pastato inžinerinių sistemų sprendimais. Pastato statybos procese dalyvavo daug įvairių sričių bendrovių – turėjome efektyviai valdyti įvairiapusę komunikaciją, derinti skirtingų šalių interesus ir kruopščiai prižiūrėti vykdomų darbų kokybę“, – sako Virginijus Kriščiūnas, „Sweco Lietuvos“ statybų priežiūros skyriaus vadovas.

„Green Hall 2“ verslo centras išsiskiria originalia architektūra ir interjeru, aukštos kokybės apdailos medžiagomis, taip pat energiją tausojančiu dvigubu stikliniu fasadu, sveikesnę aplinką kuriančiu tyliuoju vėdinimu, automatiškai į šviesos poreikį reaguojančia apšvietimo ir kitomis pažangiomis pastato sistemomis.

Ypatingas verslo centro akcentas – itin skaidrus dvigubas stiklo fasadas, kurio plotas siekia daugiau nei 5600 kv. m. Rytinio fasado viršutinė ir apatinė dalys stiklintos iš stiklų, kurie yra ne tik lenkti, bet ir persukti kaip propeleriai. Toks unikalus fasadas efektyviai saugo nuo miesto triukšmo, vasarą neleidžia pastatui perkaisti, o žiemą neišleidžia šilumos į išorę.

„Green Hall 2“ suprojektavo danų „Arrow architects“ architektai, dirbdami kartu su lietuvių architektūros studija „Archinova“.

Koncernui SBA priklausanti nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Urban Inventors“ į „Green Hall 2“ biurų pastatą investavo daugiau nei 18 mln. eurų.

„Urban Inventors“ foto (autorius: Norbert Tukaj)