00 for ""

Pakartotinai panaudodami energiją galime sumažinti išmetamo anglies dioksido kiekį

Energijos gamyba yra pagrindinis pasaulyje išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų šaltinis. Galime sumažinti šių išmetamųjų dujų kiekį pažangiau naudodami energiją ir pakartotinai panaudodami energijos perteklių. Naujojoje ataskaitoje „Sweco“ analizuoja įvairius veiksmingesnio energijos panaudojimo būdus. Ataskaitoje daroma išvada, kad pažangiau naudojant energiją galima žymiai sumažinti tiek sąnaudas, tiek išmetamųjų dujų kiekį.

Kuro sąnaudos elektros energijos gamybai, šilumos gamyba ir nevaldomi kuro nuostoliai sudaro daugiau nei pusę išmetamųjų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekio ES. Daugelis šalių investuoja į atsinaujinančius energijos šaltinius, siekdamos sumažinti išmetamųjų dujų kiekį, tačiau tai nevyksta pakankamai greitai, kad būtų pasiekti Paryžiaus susitarimo dėl klimato kaitos tikslai.

Kitas būdas sumažinti išmetamo anglies dioksido kiekį – pažangiau ir našiau naudoti gaminamą energiją, o energijos perteklių, kuris tiesiog būtų išsklaidytas aplinkoje, panaudoti pakartotinai.

„Norėdami pageidaujamu tempu sumažinti išmetamo anglies dioksido kiekį, turime pasitelkti visus įmanomus sprendimus. Išanalizavome pakartotinio energijos panaudojimo variantus tiek gyventojų, tiek pramoniniame kontekste. Pavyzdžiui, matome, kad Vokietijos Vyriausybės tikslas 80 procentų sumažinti galutinį pirminės energijos suvartojimą būsto sektoriuje iki 2050 m., lyginant su 2008 m., gali būti pasiektas tik nuosekliai keičiant būdus, kaip mažinti energijos vartojimą, ją pakartotinai panaudoti ir iš naujo pažvelgti į energijos vartojimą. Pasitelkus tinkamą metodą ir sumažinus energijos suvartojimą, galima sutaupyti iki 13 mlrd. eurų“, – teigia „Sweco“ energetikos ekspertas Peter Weinem.

Ataskaitoje analizuojamos našaus degalų naudojimo galimybės, pakartotinio energijos panaudojimo būdai tvarkant atliekas ir pažangios energetikos sistemos. Pateikiama nemažai sprendimų – nuo valdomo pastatų vėdinimo iki energijos panaudojimo iš atliekų ir novatoriškų koncepcijų, kaip išgauti šilumą iš nuotekų, metro tunelių ir aukštos įtampos elektros kabelių.

„Miesto įžvalgos“ (Urban Insight) – tai ilgalaikė iniciatyva paremta „Sweco“ grupės ekspertų parengtomis ataskaitomis kasmet vis kita tema. 2019-ųjų metų tema – energija mieste (angl. Urban Energy). Didžiausias dėmesys skiriamas tvariam energijos vystymui Europoje.

ATASKAITĄ SKAITYKITE ČIA (anglų k.)

Dėl papildomos informacijos kreipkitės į:
Johnny Nylund, spaudos tarnybos vadovas, +46 (0)73-773 5189, johnny.nylund@sweco.se

„Sweco“ planuoja ir projektuoja ateities miestus ir jų bendruomenes. Šios veiklos rezultatas – tvarūs pastatai, efektyvi infrastruktūra, saugi energetika, švarus oras ir tyras vanduo. Drauge su 15 000 darbuotojų Europoje savo klientams siūlo vertingą patirtį bet kuriame projekte. „Sweco“ vykdo projektus 70-yje valstybių visame pasaulyje. „Sweco“ yra Europoje pirmaujanti architektūros, aplinkosaugos ir inžinerijos konsultacijų kompanija, kurios metinė apyvarta siekia 1,8 mlrd. eurų. Kompanija yra NASDAQ OMX Stockholm AB vertybinių popierių biržos narė. www.swecogroup.com