00 for ""

„Sweco Lietuva“ laimėjo naują užsakymą Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste

„Sweco Lietuva“ laimėjo atvirą viešąjį konkursą „Objekto „Klaipėdos valstybinio jūrų uosto krantinių Nr. 143 ir Nr. 143a rekonstravimas“. Bendrovės infrastruktūros specialistai turės parengti projektinius pasiūlymus, techninį projektą, taip pat gauti statybą leidžiantį dokumentą ir suteikti projekto vykdymo priežiūros paslaugas.

„Sweco Lietuva“ jau beveik dvidešimtmetį vykdo įvairaus sudėtingumo ir apimties projektus Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste.

„Kasmet su uostu pasirašome 3-4 naujas paslaugų sutartis, didžioji jų dalis yra susijusi su esamų ir šių dienų uosto poreikių netenkinančių krantinių rekonstrukcija. Rengdami projektus keičiame ne tik krantinių konstrukcijas, bet ir projektinius gylius prie krantinių – taip sudaromos sąlygos uostui priimti didesnius laivus ir didinti krovos apimtis“ – sako „Sweco Lietuva“ viceprezidentas Irmantas Gudonavičius.

Pagal „Sweco Lietuva“ specialistų parengtą Nr. 143 ir Nr. 143a rekonstrukcijos projektą bus gilinamas dugnas prie krantinių iki projektinio -14,0 m gylio, rekonstruojamos krantinių konstrukcijos, inžineriniai tinklai, vykdomi kiti darbai. Numatoma, kad po rekonstrukcijos čia galės švartuotis 120 tūkst. tonų vandentalpos, 320 m ilgio ir 40 m pločio laivai.

Irmanto Gudonavičiaus teigimu, šis projektas yra pakankamai sudėtingas, nes nebus galima keisti esamos krantinių kordono linijos, o atliekant rekonstrukcijos darbus turės būti sudarytos sąlygos ir toliau vykdyti krovos darbus prie krantinių.

Projektuojamų krantinių Nr. 143 ir Nr. 143a ilgis siekia apie 780 m. Bendra užsakymo vertė – 239 580 eurų.

Daugiau informacijos:

Tomas Baršauskas, viceprezidentas, tomas.barsauskas@sweco.lt

Foto: VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija (nuotraukoje – uosto keleivių ir krovinių terminalas)