00 for ""

„Sweco Lietuva“ projektas apdovanotas konkurso „Lietuvos metų gaminys 2016“ aukso medaliu

Gruodžio 16 dieną paskelbti ir apdovanoti Lietuvos įmonių gaminamą produkciją kasmet įvertinančio konkurso „Lietuvos metų gaminys“ nugalėtojai. Iškilmingoje apdovanojimų ceremonijoje aukščiausias konkurso apdovanojimas – aukso medalis – paslaugų kategorijoje suteiktas bendrovei „Sweco Lietuva“ už Nidos laivų ištraukimo ir įtraukimo į Baltijos jūrą stoties inžinerinį projektą.

„Moderni žvejų laivų ištraukimo ir įtraukimo į jūrą stotis suprojektuota ir pastatyta unikalaus kraštovaizdžio landšafte – Kuršių nerijos nacionalinio parko teritorijoje, įtrauktoje į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Vykdydami projektą siekėme sukurti darniai į jautrią aplinką įsiliejantį objektą, kuris ne tik efektyviai atliktų savo tiesioginę funkciją, bet ir būtų įdomus architektūriškai, taptų patrauklia Nidos svečių traukos vieta”, – sako „Sweco Lietuva” prezidentas Artūras Abromavičius.

Jo teigimu, suprojektuota stotis yra pirmoji tokia Lietuvoje ir ko gero unikali Europoje, nes valčių ištraukimo ir įtraukimo įrenginiai yra pastatyti prie atviros jūros, o ne įlankoje ar specialiame uostelyje kaip yra įprasta. Baltijos jūra pasižymi dideliu bangavimu, taip pat nuolat kintančiu kranto plotu, todėl pritaikyti sprendiniai – sumanaus inžinierių darbo pavyzdys.

Sweco Lietuva Metu gaminys 2016

Šių metų konkurso „Metų gaminys“ aukso medalis bendrovei „Sweco Lietuva“ – jau ketvirtas. Ankstesniuose konkursuose laurus pelnė Nacionalinio fizikinių ir technologijos mokslų centro (NFTMC) techninis projektas, Suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) importo terminalo ir susijusios infrastruktūros poveikio aplinkai vertinimas, taip pat europinės geležinkelio vėžės „Rail Baltica“ ruožo Šeštokai-Marijampolė techninis projektas.

Konkursas „Lietuvos metų gaminys“ rengiamas jau 20 kartą iš eilės.