00 for ""

„Sweco Lietuva“ sulaukė pripažinimo konkurse „Lietuvos BIM projektai 2016“

Praėjusią savaitę vykusios parodos RESTA lankytojai galėjo susipažinti su naujausiais ir išmaniausiais sprendimais statyboje – skaitmenine statyba, o didžiausiame parodos renginyje, konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2016. Vilnius“, buvo apdovanoti geriausi Lietuvos BIM projektai. „Sweco Lietuva“ parengtas Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto projektas sulaukė aukšto įvertinimo kategorijoje „BIM visuomeniniuose pastatuose“.

Kasmetės parodos RESTA metu surengta skaitmeninės statybos konferencija pritraukė beveik 400 dalyvių. Renginio metu buvo galima daugiau sužinoti apie savo apimtimi, detalumu ir galimybėmis išsiskiriantį Singapūro šalies skaitmeninį trimatį modelį, taip pat susipažinti su Suomijos, Švedijos, Danijos ir Belgijos atstovų patirtimi taikant BIM elementus skirtingose statybos proceso stadijose.

Antroje renginio dalyje buvo apdovanoti ir pristatyti konkurso „Lietuvos BIM projektai 2016“ nugalėtojai – statinių projektai, kuriuose buvo pritaikyta statinio informacinio modeliavimo (angl. Building information modeling, BIM) metodologija. Iš viso konkursui buvo pateikta devyniolika paraiškų, o nugalėtojai paskelbti šešiose kategorijose.

Bendrovė „Sweco Lietuva“ sulaukė aukšto įvertinimo ir šiame konkurse – Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto projektas pripažintas geriausiu kategorijoje „BIM visuomeniniuose pastatuose“.

„Džiugu, kad jau antrame konkurse šiemet esame pripažįstami kaip sparčiai tobulėjantys BIM profesionalai. Buvome vieni BIM taikymo pionierių Lietuvoje ir sieksime įsitvirtinti šios srities lyderių gretose. Pastato informacinis modeliavimas visą statybos, įskaitant projektavimą, procesą pakelia į naują efektyvumo, tikslumo ir skaidrumo lygį. Tai kuria didelę vertę visoms statybos projekto šalims,“ – sako „Sweco Lietuva“ prezidentas Artūras Abromavičius.

Pasak jo, kompanija „Sweco“ ne vienoje užsienio rinkoje yra pripažinta BIM lyderė. „Sweco Lietuva“ turi išskirtinę galimybę gilinti žinias ir perimti geriausią tarptautinę integruoto BIM patirtį. Siekiant dar labiau sustiprinti šią kompetenciją, bendrovėje sukurta nauja BIM technologijų vadovo pareigybė, daugiau dėmesio bus skiriama ne tik informaciniam statinių 3D modeliavimui, bet ir BIM strategijos, vystymo ir valdymo klausimams.

Tai ne pirmas Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto projekto apdovanojimas šiemet. Balandžio mėnesį renginio „BIM Forum Vilnius 2016“ metu vykusiame konkurse „OpenBIM“ šiam projektui skirta trečioji vieta kategorijoje „Geriausias integruotas BIM projektas“.