00 for ""

„Sweco Lietuva“ sulaukė pripažinimo konkurse „Lietuvos BIM projektai 2024“

 

Didžiausios Baltijos šalyse statybų parodos „RESTA 2024“ metu vykusioje konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2024” „Sweco Lietuva“ parengtas Rail Baltica DS1 DPS2 vietinės reikšmės kelių Šveicarija – Žeimiai projektas paskelbtas geriausiu kategorijoje „Geriausias susisiekimo infrastruktūros BIM projektas“.

Tai pirmasis „Sweco Lietuva“ skaitmeninis infrastruktūros projektas, kuris įgyvendintas rangos metu. Šiais vietinės reikšmės privažiuojamaisiais ir aptarnavimo automobilių keliais bus tiekiamos medžiagos ir technika tolimesnei Rail Baltica europinės vėžės geležinkelio linijos statybai ir priežiūrai, gyventojai pateks į savo sklypus.

Šiame projekte buvo keliami aukšti skaitmeniniai kokybės standartai, kurie užtikrintų projekto įgyvendinimą nuo projektavimo iki eksploatacijos. „Sweco Lietuva“ BIM (angl. Building Information Modeling) komanda parengė BIM dokumentaciją ir duomenų keitimo procesus statybos aikštelėje, kartu su rangovo „Eurovia Lietuva“ komanda atliko projekto stebėseną taikant fotogrametrinį skenavimą. Įgyvendinus statybų etapą, galutiniai modeliai papildyti „Taip pastatyta“ atributine informacija, kuri leis klientui naudoti informaciją eksploatavimo metu, padės greitai identifikuoti elemento koordinates ir technines charakteristikas turto valdymo sistemoje.

„Džiaugiamės, kad prisidėjome prie didžiausio Lietuvoje Rail Baltica infrastruktūros projekto ir esame įvertinti apdovanojimu. Duomenų apimtimi tai buvo vienas didžiausių skaitmeninių projektų, kurį teko įgyvendinti BIM komandai. Duomenų kiekis sudarė apie 730 GB informacijos, virš 500 modelių. Todėl eigoje teko sukurti automatizuotus procesus, kurie leido efektyviai užpildyti ir atnaujinti daugiau nei 500 000 modelio atributų,“ – sako Romas Girkontas, „Sweco Lietuva“ Skaitmeninių paslaugų grupės vadovas.

„Statybos procesuose BIM modelis palengvino darbą su automatiniu mašinų valdymu, efektyvino automatizuotus statybos stebėjimo darbus, įgalino realiu laiku tikrinti kokybę naudojant papildytą realybę. Visa tai padėjo taupyti resursus,“ – bendradarbiavimu džiaugiasi Eimantas Jansonas, „Eurovia Lietuva“ Skaitmeninės statybos skyriaus vadovas.

Apie „Sweco“

„Sweco“ planuoja ir projektuoja tvarius ateities miestus ir jų bendruomenes. Kartu su savo klientais ir pasitelkę mūsų 22 000 inžinierių, architektų ir kitų ekspertų žinias kuriame sprendimus, kuriais siekiame išspręsti urbanizacijos klausimus, pasinaudoti skaitmeninimo galia ir padaryti mūsų visuomenę tvaresnę. „Sweco“ yra Europoje pirmaujanti inžinerinių konsultacijų ir architektūros kompanija, kurios metinės pajamos siekia 2,5 mlrd. eurų. Kompanija yra NASDAQ OMX Stockholm AB vertybinių popierių biržos narė.

Nuotr. iš kairės: Eimantas Jansonas, UAB „Eurovia Lietuva“, Romas Girkontas, UAB „Sweco Lietuva“

Nuotr.: Taškų debesies palyginimas su projektiniu modeliu