00 for ""

„Vilniaus vandenys“ savo vandens tiekimo sistemos optimizavimui pasitelks hidraulinį modeliavimą

Didžiausia šalyje vandentvarkos bendrovė „Vilniaus vandenys“ ir Europoje pirmaujančios inžinerijos, aplinkosaugos ir architektūros kompanijos atstovai Lietuvoje „Sweco Lietuva“ pasirašė 3 metų bendradarbiavimo sutartį dėl Vilniaus miesto vandentiekio tinklo hidraulinio modeliavimo informacinės sistemos sukūrimo ir įdiegimo paslaugos.

Hidraulinis modeliavimas yra šiuolaikiškas ir modernus būdas, taikomas pasaulinėje vandentvarkos inžinerijos praktikoje. Tai yra puikus darbo įrankis atliekant vandens tiekimo sistemos analizę, optimizuojant jos darbą, siekiant įvertinti sistemos darbo efektyvumo didinimo galimybes.

„Vandentvarka tiek Europoje, tiek ir visame pasaulyje nuolat susiduria su iššūkiais.  Jau kuris laikas vandentvarkos įmonių dėmesys krypsta ne į vandens tiekimo, bet į vandens poreikio valdymą. Tai reiškia, kad svarbu ne tiesiog patiekti vandenį, bet patiekti jį kuo efektyviau. Hidraulinis modeliavimas yra puikus sprendimas šiam tikslui siekti“, – sako „Vilniaus vandenų“ generalinis direktorius Marius Švaikauskas.

„Laukia didelės apimties įdomus ir atsakingas darbas, kurio naudą turėtų pajusti visi vilniečiai. Tikimės, kad mūsų darbo rezultatai leis užsakovui sumažinti vandentiekio tinklo avarijų skaičių ir pasekmių apimtis. Vilniaus miesto vandentiekio tinklo hidraulinio modeliavimo informacinę sistemą kursime ir paslaugas diegsime kartu su jungtinės veiklos partneriais – UAB „Vandensauga“, o programinę įrangą tieks subrangovai UAB „IN RE“, – sako „Sweco Lietuva“ viceprezidentas Egidijus Kunevičius.

Sukūrus vandentiekio sistemos hidraulinį modelį, bendrovė galės priimti techniškai ir ekonomiškai argumentuotus sprendimus, susijusius su Vilniaus miesto vandentiekio sistemos plėtra, renovacija, optimizavimu.

Hidraulinio modeliavimo programa leis efektyviau planuoti investicijas, sumažinti vandens nuostolius, įvertinti vandens kokybę bet kuriame konkrečiame tinklo taške, užtikrinti efektyvesnį avarijų likvidavimo ir atjungimų planavimo procesą.

Hidraulinio modeliavimo informacinės sistemos diegimas užtruks 2 metus. Tinklo hidraulinis modelis bus parengtas WaterCAD modeliavimo programa, kurios gamintojas yra JAV bendrovė Bentley Inc.