00 for ""

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto šiaurinio ir pietinio bangolaužių rekonstrukcija

Lokacija

Klaipėda, Vilnius

Metai

2016 – 2020

Klientas

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija

Paslaugos

poveikio aplinkai vertinimas, projektiniai pasiūlymai, inžineriniai geologiniai tyrinėjimai, techninis projektas.

Apie projektą

Klaipėdos uostą nuo bangų saugantys bangolaužiai pastatyti maždaug prieš pusantro šimto metų. Antstato konstrukcija įrengta iš akmenų, supiltų tarp medinių polių. Viršvandeninė dalis sumūryta iš akmenų, vėliau apibetonuota. Dabartinis pietinio bangolaužio ilgis – 1 374 m, o šiaurinio – 733 m. Plečiant uosto pajėgumus ir didėjant didžiųjų laivų skaičiui, atėjo poreikis atsinaujinti, kadangi, eksploatuojant prastėjančios būklės bangolaužius, vis labiau būtų apribotas laivų eismas, didėtų laivų ir krovinių prastovos. Bangolaužius planuojama rekonstruoti per trejus metus.

Parengtas Klaipėdos valstybinio jūrų uosto šiaurinio ir pietinio bangolaužių rekonstravimo projektinis pasiūlymas, poveikio aplinkai vertinimas, inžineriniai geologiniai tyrinėjimai bei techninis projektas, kurio sprendiniuose numatoma sustiprinti esamus pietinį ir šiaurinį bangolaužius, nekeičiant jų konfigūracijos. Abu bangolaužiai kai kuriose vietose bus paaukštinti, dalyje hidrotechninių statinių bus įrengtos atraminės sienutės. Ant pietinio bangolaužio bus įrengtos ir apžvalgos aikštelės gyventojams.

Projekto tikslas

Įgyvendinus projektą, padidės saugumas ir logistinės grandinės efektyvumas laivybos uoste, tai yra mažės krovinių gabenimo laikas, o dėl trumpesnio išoriniame reide laivų praleisto laiko bus mažinama oro tarša iš laivų.

Neradote to, ko ieškote?

Siųskite savo užklausą čia. Užtikriname, kad susisieksite su tinkamu asmeniu. Mūsų ekspertai yra pasirengę jums padėti. Bet kokiam iššūkiui, dideliam ar mažam.