Verslo centras „3 burės“

Administracinio pastato Giedraičių g. 3, Vilniuje, statybos projektas

Trumpi faktai

Užsakovai

Statytojas - UAB „Solverta“

Techninio projekto užsakovas - UAB „Solverta“

Darbo projekto užsakovas - UAB „YIT Lietuva“

Paslaugos

 • Techninio ir darbo projektų parengimas
 • Projekto valdymo paslaugos
 • Statinio informacinio modelio parengimas (BIM)

Metai

2016 - 2018

Apie projektą

„Sweco Lietuva“ buvo patikėta parengti techninį ir darbo A klasės biurų kompleksinio pastato „3 burės“ projektus. 13455 kv. m ploto unikalus urbanistinis pastatas strateginėje Vilniaus vietoje buvo įvertintas aukščiausiu tarptautinės tvarių pastatų vertinimo sistemos LEED sertifikatu „Platinum“, kuris vertina statinio inovatyvumą, tvarumą, specifinius reikalavimus statybose naudotų medžiagų kokybei.
Daugiau nei trečdalis „3 burės“ statyboms naudotų medžiagų pagaminta iš antrinių žaliavų, ant pastato stogo įrengta saulės jėgainė ir geoterminis šildymas. 

Projektuojant verslo centrą su užsakovu buvo suderintos BIM modelio paruošimo gairės ir reikalavimai, atitinkantys numatytą detalumo lygį, užtikrinantį informacijos panaudojimą statybos aikštelėje. Projektas pradėtas rengti nuo architektūros ir konstrukcinės dalies, siekiant įgyvendinti užsakovo keliamus reikalavimus. Parengtas modelis buvo naudojamas pastato energiniam efektyvumui ir apšviestumui įvertinti, skaičiuojamajai analizei atlikti. 3D pastato modelis buvo naudojamas pradedant techninio projekto rengimu ir baigiant atidavimu eksploatuoti. Modeliuotos šios projekto dalys: architektūros, konstrukcijų, šildymo, vėdinimo, oro kondicionavimo, vandentiekio ir nuotekų bei gaisro gesinimo sistemos.

 • Liudas
  Zalunskis
  Viceprezidentas / Projektavimo padalinys
  +370 68515228
  Fvųfgv ry. Ynvšxą
 • Mindaugas
  Stirna
  Projektų direktorius / Projektavimo padalinys
  +370 69945614
  Fvųfgv ry. Ynvšxą